עין על הצעירים

המצב היום:

צעירי ראש-העין נאלצים לנדוד אל מחוץ לעיר על-מנת למצוא מענה לצרכים שלהם. בכל תחום! החל בנושאים הקשורים למערכת החינוך וכלה בבילויים ופנאי. 

הכל מתחיל מהחוסר במנהיגות חינוכית בעיר, אין חשיבה מעבר לצרכים הבסיסיים ובטח שאין תכנון וחשיבה לטווח ארוך. תלמידים מחוננים יוצאים ללמוד בערים סמוכות, אין מספיק תוכניות העשרה חדשניות ורלוונטיות בבתי-הספר ואין תוכנית מניעתית לטיפול בבעיות חברתיות ורגשיות בקרב הצעירים.

אין תעדוף ובטח שלא יוזמות חדשות בתחום החינוך הא-פורמלי של צעירי ראש-העין. רבים מהצעירים נפגשים בבתים במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב משוטטים ברחובות. לשבט מגן של הצופים בעיר אין מקום פעילות ראוי, והרשות לא מעודדת פעילויות של בני נוער מחוץ לשעות בית-הספר או מעורבות שלהם בקהילה.

לצעירים אין איפה לבלות בתוך העיר! אין מספיק מקומות בילוי הפונים לצעירים, אין קניון, קולנוע, בריכה, או אפילו מועדון קהילתי שישמש כמקום מפגש עבורם.

לצעירי ראש-העין אין היום מה לחפש בעיר, ובחוסר תכנון וחשיבה לטווח ארוך הצרכים שלהם לא יקבלו מענה גם שנים קדימה. במצב זה, של "דריכה במקום" ראש-העין בעצם הולכת אחורה, ובבוא היום כשיצטרכו הצעירים שלנו להחליט איפה להקים את ביתם, ראש-העין לא תהיה בחירה אטרקטיבית עבורם!

 

המצע שלנו:

עין חדשה רואה בצעירי ראש-העין את עתיד העיר, אלו שהולכים לעמוד בראש ולהיות מקבלי ההחלטות בעוד מספר שנים לא רב. הם אלו שיובילו את העיר, יהיו חלק ממערכת החינוך וממערכות ציבוריות אחרות, אולי אפילו ברמה המדינית.

מחובתנו לעשות את כל מה שנדרש כדי להשאיר את הצעירים שלנו בראש-העין, צעירים טובים ואיכותיים, כי הם אלו שימשיכו את הצמיחה של העיר וההובלה שלה קדימה, ולא רק מעמדות ציבוריות, אלא גם כחלק מהקהילה בעיר.

נדאג באופן ממוקד לצעירי ראש-העין, תוך הסתכלות רחבה ומקיפה על צרכיהם:

  • נייצר תקשורת ישירה ושוטפת בין צעירי ראש-העין למוסדות העירייה דרך הנהגות התלמידים. נמנה נציג מטעם המועצה שידאג לביסוס ולתחזוקת הקשר עם הצעירים.
  • נדאג לצעירים בחינוך, בין היתר ע"י שילוב תכנים למניעה ולהתמודדות עם נושאים רגשיים-חברתיים, וכן תוכניות העשרה חדשניות ורלוונטיות, שיעניקו להם יתרון, ידע והזדמנויות.
  • ניזום תוכניות למעורבות של בני-הנוער בקהילה, הקמת מרכזים ומועדונים למפגשי צעירים, ונתמוך בתנועות הנוער בעיר!
  • ניזום הקמת שדרת בילויים ועסקים עשירה ומגוונת! כזאת שתציע מקומות בילוי, מסעדות, בתי-קפה וקולנוע. דוגמאות כמו רחוב השחם בפתח-תקווה, מתחם השוק בכפר-סבא, או אפילו שוק הפשפשים ביפו, הם לא פנטזיה רחוקה ובלתי ניתנת להשגה. לצעירים שלנו מגיע לבלות בתוך העיר ובלי לנסוע רחוק!
  • נפעל להקמת בריכה עירונית ציבורית! זהו אחד הצרכים הבסיסיים בעיר בגודלה של ראש-העין.
  • ניזום הקמת קניון אמיתי בראש-העין, סגור ומקורה, שיהיה אטרקטיבי לתושבים וגם לרשתות.

צעירי ראש-העין הם העתיד שלנו ואלו שיקבעו איך העיר תיראה בעוד כמה שנים, ולכן מגיע להם הטוב ביותר!

שתף מצע זה

ספרו לנו על בעיות נוספות שנתקלתם בהם בתחום הצעירים, כשנהיה במועצה, נעשה כמיטב יכולתנו לסייע, לתקן ולעדכן אתכם במה שנעשה!

פרטים ליצירת קשר