עין בפנאי ובעסקים

המצב היום:

העובדה הפשוטה היא, שכתושבי ראש-העין, רוב הסיכויים שלא יהיה לנו מנוס מלהוציא את האוטו כדי להגיע לכל מקום ולכל סוג של סידורים. ליתר דיוק, כשיש לנו כמה סידורים לעשות, כנראה שנצטרך לנסוע לכמה מקומות ברחבי העיר. כלומר, לא קיים תכנון עירוני נכון, שאמור למנוע את התופעה הזאת, ולצמצם ככל האפשר את הנסיעה ברכב פרטי לצורך סידורים בסיסיים של התושבים.

מעבר לצרכים הבסיסיים, בילוי משפחתי של אחר-הצהריים בתוך העיר הוא כמעט בגדר בלתי אפשרי, בעיקר בחורף ובימי הקיץ החמים, לאור האפשרויות המוגבלות.

ההתארגנות הקהילתית והחיבורים נובעים בעיקר מיוזמות אישיות של התושבים וללא יוזמה ופעילות אקטיבית של המוסדות העירוניים.

כשמקשיבים לתושבים ולחוסרים היומיומיים שלהם מבינים מיד, שככל שהעיר מתמלאת בעוד ועוד בניינים, התחושה של החוסר הולכת ומתעצמת.

המצע שלנו:

לצד הבנייה הענפה וההתרחבות, נשקיע ביצירת מרכזי תרבות ופנאי, בחיי קהילה תוססים ומגוונים ובעסקים שיתנו מענה לצרכי התושבים:

  • ניזום הקמת שדרת בילויים ועסקים עשירה ומגוונת! כזאת שתציע מקומות בילוי, מסעדות, בתי-קפה וגלידה לקינוח. רחוב השחם בפתח-תקווה, מתחם השוק בכפר-סבא, או אפילו שוק הפשפשים ביפו, לא צריכים להיות עבורנו, תושבי ראש-העין, פנטזיה רחוקה ובלתי ניתנת להשגה.
  • ניזום הקמת בריכה עירונית ציבורית! כי תושבי ראש-העין לא צריכים לנסוע לבריכת חגור או לשלם הון תועפות לרשת פרטית כדי לבלות יום משפחתי בבריכה או להגיע לאימון השחייה היומי שלהם. בעינינו זהו אחד הדברים הבסיסיים בעיר בגודלה של ראש-העין.
  • ניזום הקמת קניון אמיתי בראש-העין, סגור ומקורה, שיהיה אטרקטיבי לתושבים וגם לרשתות הגדולות להגיע אליו.
  • בהתאם לכללים הכי בסיסיים של תכנון עירוני נכון, נתעדף ונזרז ביצוע תוכניות להקמת מרכזים מסחריים שכונתיים, שיענו על הצרכים הבסיסיים של תושבי השכונות.
  • נפעל להקמה ולחיזוק של מועדונים קהילתיים, שיספקו מסגרת שכונתית לפעילויות לכל המשפחה בעלות מצומצמת (ג'ימבורי, ספריות, חוגים, הרצאות, הדרכות להורים, סדנאות לאמהות אחרי לידה, פעילויות לגיל הזהב ועוד). מרכזים שיהוו מקום למפגשים ולחיבורים בין שכנים, להעשרה ולחיזוק תחושת השייכות של התושבים.
  • נדאג שמשאבים ציבוריים (מועדונים, מגרשים, אולמות) ישמשו לצרכי התושבים ולא את קופת העירייה.
  • נתמרץ ונתמוך בבעלי עסקים, ובכך נעודד פתיחת עסקים חדשים החסרים בראש-העין. נטמיע את ההבנה שעסקים בעיר הם לא הוצאה אלא השקעה לטווח ארוך ומנוע הצמיחה הכלכלי והחברתי של כל עיר.


כי לתושבי ראש-העין מגיע לבלות ולצרוך בתוך העיר!

שתף מצע זה

ספרו לנו על בעיות נוספות שנתקלתם בהם בתחום הפנאי והעסקים, כשנהיה במועצה, נעשה כמיטב יכולתנו לסייע, לתקן ולעדכן אתכם במה שנעשה!

פרטים ליצירת קשר